X-Sai
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


*Naruto RPG Game*
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Salut!
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 9:31 pm Scris de Madara Uchica

» Aici va puteti inscrie in clanuri
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:45 pm Scris de Madara Uchica

» vreau sa ma antrenez
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 2:13 am Scris de Madara Uchica

» Uchica Madara
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 2:12 am Scris de Madara Uchica

» Aici faceti misiuni
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:56 am Scris de Madara Uchica

» personajul meu
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:12 am Scris de Madara Uchica

» Personaj preferat
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Aug 18, 2010 12:08 am Scris de Madara Uchica

» Ce parere ati avut despre anul asta?
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeSam Dec 13, 2008 2:47 pm Scris de mary_chan

» Ce profesori nu suportati?
Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeSam Dec 13, 2008 2:43 pm Scris de mary_chan

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
Photobucket

 

 Vacanta sau misiune ?

In jos 
AutorMesaj
Kumiko

Kumiko


Mesaje : 45
Data de înscriere : 03/09/2008
Varsta : 30
Localizare : Konoha

Ninja arhive
Sat: Konohagakure
Numele: Konan
Rang ninja: Academi ninja

Vacanta sau misiune ? Empty
MesajSubiect: Vacanta sau misiune ?   Vacanta sau misiune ? Icon_minitimeMier Sept 03, 2008 11:20 am

Vacanta sau misiune ?

Intr-o zi calduroasa de vara , echipa 7 este chemata de catre Tsunade .
-Precis o sa ne dea o noua misiune . spune Naruto putin cam deranjat de situatie
-Luna asta am facut zece misiuni. spuse Sakura putin revoltata.
-Hei , de ce va plangeti ? Parca vroiati sa deveniti niste shinobi puternici . intervenei Kakashi.
In sfarsit echipa a ajuns la Tsunade care le spuse :
-Echipa 7 am o noua misiune pentru voi !
-Ceee ?? O noua misiune ?? au intrebat mirati cei 4.
-Tsunade , cred ca asta ar fi a unsprezecea misiune luna asta , si suntem destul de obositi .spune Kakashi
-Credeti-ma misiunea asta o sa va placa .ii raspunse Tsunade
-Va trebuie cumva sa protejam vreo cantareata sau vreo actrita ?intreba entuziasmat Naruto .
-Naruto calmeaza-te .Va trimit pe voi 4 in vacanta .
-Ce in vacanta ? Vorbesti serios ? intrebara cei 4 bucurosi.
-Da , in vacanta . Va veti petrece o saptamana la plaja. Meritati asta doar sunteti cea mai buna echipa a satului.
-Super . Hai sa mergem sa ne facem bagajele . spune Sakura incantata.
Peste o ora cei 4 s-au intalnit la iesirea din sat. Ca de obicei Kakashi a intarziat. Intr-un final , ajunge si Kakashi si cei trec pleaca spre satul Yamamura.
-Wow , nu am mai fost in vacanta de cand…… stai nu am mai fost niciodata in vacanta….spune naruto
-Naruto , incearca sa nu ne strici vacanta asta . spune Sasuke
-Sasuke , sper ca stii sa inoti , pentru ca nu am de gand sa te salvez daca te ineci.spune Naruto foarte zambaret .
-Daca mai zici un singur lucru despre Sasuke , nu vei mai putea sa te bucuri de vacanta asta . spuse Sakura nervoasa
Dupa un drum destul de lung au ajuns in sat si dupa ce s-au cazat la hotel au plecat la plaja .
Cand au ajuns au observant ceva destul de ciudat . Nu era nimeni la plaja .Nu au crezut ca e ceva grav asa ca si-au asezat lucrurile si se pregateau sa intre in apa, cand un satean vine si le spune sa plece de acolo pentru ca se intampla ceva foarte ciudat , de fiecare cand cineva intra in apa dispare fara urma .
-Ce ?Dar asta nu e posibil…spune Sasuke foarte ganditor .
-Dar e adevarat tinere , ii raspunde batranul .
-Atunci nu va faceti griji noi suntem ninja din satul Konoha si o sa vedem ce se intampla aici . ii promite Naruto batranului .
-Stiam eu ca e prea frumos ca sa avem o vacanta linistita.spune Sakura dezamagita. Deci ce vom face acum , Kakashi-sensei ?
-Pai se pare ca unul dintre noi va trebui sa intre in apa ca sa vedem ce se intampla cu adevarat . Deci cine se ofera ?
-Ma voi duce eu , Kakashi-sensei.spune Naruto foarte hotarat.
-Bine , Naruto . Daca e ceva in apa , ar putea fi foarte periculos.
-Nu-ti face griji sensei , voi fi foarte atent.
Asa Naruto intra in apa . Dar odara ajuns acolo ceva il trage de picioare , si cand se uita in jos vazu pe cineva care folosea un justu pentru a-l lua pe Naruto.Dar Naruto nu se lasa batut si cu toata puterea lui a reusit sa il scoata la suprafata pe acel ninja . Atunci au aparut si colegii lui Naruto dar , si inca 3 prieteni ai acelui ninja .
-Cine esti tu ?intreba Kakashi .
-Eu sunt Kaito.Iar ei sunt prietenii mei: Takumi , Katou si Ishimaru .Si stiu totul despre voi .
-Avem un plan , Kakashi –sensei ?Intreba Sasuke
-Da ne luptam .OK , Sasuke tu te vei lupta cu Ishimaru , Naruto cu Katou , iar Sakura cu Takumi.
-Am inteles sensei . spusera toti intr-un cor.
Si asa luptele au inceput .
Sakura este prinsa de Takumi intr-un fel de acvariu plin cu apa .Stiind ca nu poate rezista mult sub apa Sakura se gandeste la un plan. Asa ca foloseste substituierea justu si incearca sa o atace pe Takumi . Dar aceasta o observa si ii bloceaza atacul aruncand-o in mare.Sakura nu se lasa batuta si foloseste clonele justu astfel ducand-o pe Takumi in eroare si venid prin spatele ei si folosindu-si pumnul KO o arunca pe Takumi in aer ca apoi sa urmeze o serie de lovituri care o fac pe Takumi sa nu se mai poate misca , in cele din urma renuntand la lupta.
-Sasuke , Naruto , Kakashi-sensei am reusit , am invins-o .
-Bravo , Sakura .ii spune Kakashi. Dar fii atenta si nu lasa garda jos.
-Am inteles, sensei , o sa fiu atenta.
Sasuke nu sta pe ganduri si foloseste Katon Goukakyuu no Justu dar Ishimaru foloseste un zid apa si ii bloceaza atacul .
-Se pare ca nu il voi invinge foarte usor.
-Sa fii sigur de asta .Crezi ca un mucos ca tine ma poate invinge ?ii spune Ishimaru foarte increzator.
-Nu ma subestima ,inca nu ai vazut tot ce pot sa fac.
Auzind asta Ishimaru se mira si Sasuke simtind ca a lasat garda jos isi activeaza sharinganul , si foloseste barajul leului , dar Ishimaru foloseste justul scaparii , si face o saltea de apa pe care cade.
-Crezi ca m-ai fi putut invinge cu tehnica aia slaba ?
-Esti prea increzator , o sa vezi ca te pot invinge .
Ishimaru a facut un semn cu mana si Sasuke la copiat si fiind mult mai rapid l-a prins pe Ishimaru cu justul inchisoarea apei.
-Sasuke esti bine ?intreba Sakura venind spre el.
-Da sunt in regula. Numai ca am folosit prea multa chakra. Trebuie sa ma odihnesc si voi fi in regula.rapunse Sasuke.
-Dar tu esti bine, se pare ca esti ranita .
-Sunt in regula , nu e nimic grav.
Kakashi foloseste Sharinganul si imita justul adversarului ,dar asta nu e de ajuns pentru a-l invinge pe Kaito.
-Kakashi renunta , nu o sa poti sa ma invingi niciodata.
-Nu as fi asa de sigur.Uita-te in spatele tau .ii spuse Kakashi zambind.
UItandu-se in spate Kaito isi da seama ca Kakashi a folosit clonele justu .
-Ti-am zis ca nu o sa ma las batut . ii spune Kakashi.
-Nu o sa te las sa ma invingi.
Kakashi a folosit summoning justu si i-a invocat pe cei 9 caini care nu l-au mai lasat pe Kaito sa se miste.
-Acum nu mai poti face nici un semn cu mana .Cred ca e momentul sa-ti arat justul meu.
-Nuuu!! Nu ma poti invinge.
-Mai vedem noi.
Si deodata Kaito a disparut.S-a transformat in apa si a reusit sa scape de cainii lui Kakashi.
-Se pare ca o sa avem ceva de lucru aici.
-Kakashi ai nevoie de ajutor ?il intreba Sasuke
-E in regula , Sasuke.Stai si ai grija de Sakura .
-Bine.Kakshi uita-te sub apa.tipa Sasuke
Kakashi se uita sub apa si il vazu pe Kaito mergand pe sub apa.
-Se pare ca asta e singura solutie pe care o am .O sa te prind cu propriul justu.
Zicand asta Kakashi face niste semne cu mana si foloseste justul inchisoarea apei.
-Imi amintesc de justul asta .spuse Sasuke. E justul pe care l-a folosit Zabuza sa-l prinda pe Kakashi , iar eu si Naruto l-am eliberat.Cred ca l-a copiat cu sharinganul.
-Ai dreptate, Sasuke.
Si zicand asta il prinde pe Kaito intr-o bila uriasa de apa.
-Trebuia sa imi dau ca poti folosi si acest justu.Doar de asta ti se mai spune si "copy ninja".
-Stii ,niciodata nu trebuie sa iti subestimezi adversarul.Asa au facut si pietenii tai si uite unde au ajuns , sunt infranti , iar tu esti prins aici.Tot ce poti face acum e sa urmaresti ultima lupta.
-Chiar daca eu sunt prins aici , si cei doi au fost invinsi , e de ajuns ca ,Katou , sa il bata pe pustiul ala , si apoi sa va distruga pe toti.
-Mai bine taci , si urmareste lupta.
-Se pare ca am rams doar noi doi .ii spuse Naruto.
-Nu-ti face griji , te voi elimina repede ca sa nu suferi prea mult.i-a raspuns Katou ironic.
-Hai sa vedem ce poti face.
-Va fi placerea mea.
Si in urmatoarea secunda , in jurul lui Naruto se face numai ceata si nu mai poate vedea nimic.
Deodata , Naruto simti niste lovituri puternice , dar nu putea sa vada de unde vin din cauza cetii dense.Aceste lovituri s-au repetat de vreo cateva ori , pana cand Naruto isi aminti ceva:
-E ca si atunci cand m-am luptat cu Kiba la examenul chuunin.Se pare ca va trebuie sa folosesc clonele justu.
Naruto face multe clone justu , dar si Katou a folosit clonele apei.
-Haideti baieti stiti ce aveti de facut, scapati de toate clonele astea nesuferite.
Dupa ce a scapat de toate clonele , Naruto s-a hotarat ca e timpul sa foloseasca rasenganul .Se indreapta spre Katou dar atunci cand il loveste cu rasenganul acesta s-a trasformat in picaturi de apa.
-Cum ?Rasenganul nu a avut nici un efect asupra lui ?
-Vezi tu , eu nu numai controlez apa , eu sunt apa.Acum e timpul sa te infrang.
-Se pare ca nu mai am chakra.Stai , asta insemana ca pot folosi chakra vulpii cu noua cozi , si daca Katou e facut din apa ,singurul care ma poate ajuta sa-l infrang e seful broasca.
Asa ca Naruto foloseste chakra vulpii si il invoca pe Gamabunta.
-Hei ,sefule broasca am nevoie de ajutorul tau ca sa-l infrang pe tipul.
-Pleaca de aici , pustiule.Ce te face crezi ca o sa te ajut?Nu-ti datorez nimic.
-Hei mai tii minte ca ti-am salvat baiatul de tipul ala din nisip.
-Si eu te-am ajutat sa il infrangi atunci.
-Dintre toate broastele din lume a trebuit sa o invoce pe cea mai rea .a spus Kakashi ironic
-Naruto , fa ceva nu sta degeaba.ii spune Sasuke
-Nu-mi spune mie ce sa fac ,o sa vezi ca o sa il inving Sasuke.
-Pustiule,nu mai visa cu ochii deschisii , nu o sa ma poti invinge niciodata.a spus Katou foarte convins.
-Stii ceva , Naruto ? intreba seful broasca.
-Hmm....? Ce e?
-Tipul asta ma cam enerveaza , hai sa-l batem.
-Da , hai sefule broasca.
-Daca el e apa,atunci va trebuie sa il transform in noroi.
Gamabunta foloseste justul pamantului numit dragon de pamant si arunca in Katou , acesta nemaiputandu-si sa-si foloseasca apa pe post de scut.
-Gata , Naruto ! Cred ca te poti descurca singur acum.
-Conteaza pe mine sefule.
Asa ca Naruto isi foloseste rasenganul si invinge pe Katou .
-Nuuuuu se poate , sa fiu invins de un pusti.
-Hmmmm.....visul meu e sa devin Hokage , si pana atunci trebuie sa castig toate confruntarile.
-Naruto , gata cu vorba.Trebuie sa mergem la hotel , Sakura are nevoie de odihna.spune Sasuke.
-A , da...... sa mergem.
A doua zi s-au intors la plaja , pentru a se putea bucura de restul vacantei.Au inotat , au mers la picnic , s-au mai certat din cand in cand , ca asta e echipa a 7-a , dar in cele din urma tot prieteni sunt , au urmarit apusul si s-au distrat de minune.
-Se pare ca un ninja nu are niciodata o vacanta linistita nu-i asa sensei ?intreba Sakura
-Asta asa e . raspunse Kakashi. Vedeti voi , daca alegeti sa deveniti ninja atunci nu veti mai avea timp pentru vacante si distractii , ba chiar va veti pune viata in pericol .
-Pericol este al doilea nume al meu spune Naruto .
-Naruto ,tot un fraier ai ramas . ii spune Sasuke ironic .
-Baieti , nu va mai certati si haideti sa ne bucuram de restul vacantei .
-De acord.spusera cei doi.
Vedeti voi chiar si o vacanta se poate transforma intr-o misiune pentru echipa 7 .Dar au reusit sa treaca cu bine de ea ,la fel ca si de celelalte .
Doar sunt cea mai buna echipa din Konoha , nu ? Nu-i puteau dezamagi pe toti.
Sus In jos
http://vivy-geo.hi5.com
 
Vacanta sau misiune ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
X-Sai :: Arhiva :: Garbage :: Fan Fic-
Mergi direct la: